Zajímá Vás, kam se můžete v okolí podívat? Kam se během návštěvy našeho hotelu můžete podívat, kde se v okolí dobře najíte?

Turistika
Jevany1

Je to významná rekreační oblast, vedle chráněné Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny, Jevanského a Vyžlovského rybníku. Přírodní rezervace je jedna z nejkrásnějších lesů nedaleko od Prahy. Je to krásné místo pro Váš odpočinek, procházky panenskou přírodou, cykloturistiku, houbaření, rybaření a nordicwalking.

Svojí polohou jsou Jevany ideálním místem pro turistiku a cykloturistiku. Nacházejí se na rozhraní tří turistických regionů – Podlipanska, Ladova kraje a Posázaví. Přímo obcí prochází množství značených turistických tras a cyklotras s napojením do jednotlivých turistických regionů.

Cykloturistika
Jevany6
Přes Voděradské bučiny vedou čtyři stezky, červená, modrá, zelená a žlutá.
Červená cyklostezka je nejseverněji, je nejrovnější, chvílemi vede po silnici a vede podél rybníků, po hrázi Louňovického rybníka, vedle rybníku Pařez, Jan, Švýcar, Vyžlovského a Jevanského rybníku. V létě se můžete osvěžit koupáním a nabrat sílu k další jízdě malebnou krajinou.
Když se vydáte z Mukařova z části po modré, po 2 km na silnici č. 333 odbočíte vlevo a po několika metrech odbočíte vpravo na červenou značku a dorazíte do Černých Voděrad. Tato trasa má asi 12 km.
Pokud pojedete přibližně 8 km po červené turistické značce, můžete navštívit hvězdárnu Ondřejov.
Modrá stezka je pro náročnější cyklisty, kteří si mohou vychutnat serpentiny. Po 12 km se modrá spojuje s červenou značkou.
Pro začátečníky a pohodáře, kteří si spíše chtějí vychutnat krásy přírody, mohou odbočit po 6 km na žlutou značku, která vede do Černých Voděrad. Poslední zelená stezka míjí Černé Voděrady, dostanete se na červenou stezku vedoucí do Ondřejova.

Koupaliště Vyžlovka
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Koupaliště Vyžlovka s přírodní pláží, je ideálním prostředí pro rodiny s dětmi. V areálu se nachází restaurace, točená zmrzlina, sprchy a převlékárny. Když Vás omrzí koupání, můžete si zahrát fotbálek, šipky, ping-pong, kroket nebo plážový volejbal.
Přejeme Vám příjemnou únavu při zdolávání této malebné krajinyt

Památky v okolí

Zámek v Kostelci nad Černými lesy
zamek KO
Zámek v Kostelci nad Černými lesy je jedním z nejkrásnějších památkových objektů ve středních Čechách. Před Vámi se objeví vstupní průčelí dvoupatrového čtvercového zámku, na každém rohu opatřeného mohutnou věží. Na východní straně se nachází goticko-renesanční kaple Sv. Vojtěcha.

Gotland – muzeum Karla Gotta
Gottland
Muzeum Karla Gotta bylo vybudováno v prostorách vily v obci Jevany, jejímž majitelem se stal Karel Gott již v roce 1969. Na místo své Jevanské vily se často vracel, odpočíval zde po koncertních turné, nechával se inspirovat ke svým písním a hudbě. Rád si zde vychutnával ticha a klidu k načerpání dalších sil v prostředí, které jej současně podněcovalo k malířské práci na některých svých obrazech.

Černokostelecký pivovar
V r. 2001 dostal pivovarský pozdrav „ Dej Bůh štěstí “ nové rozměry. Je to jméno společnosti, která se rozhodla vrátit pivovar v Kostelci na mapu pivovarů v ČR. V pivovaru vzniká rozsáhlé pivovarské muzeum s původním strojním vybavením. V r. 1558, kdy zdejší panství koupili Smiřičtí, již v Kostelci fungoval panský pivovar, sladovna a nedaleko i chmelnice. Zde je dnes zájezdný hostinec.

 

Kouřim- muzeum lidových staveb
phoca_thumb_l_02-skanzen-kourim
Záchranný skanzen vznikl v r. 1972, což je muzeum v přírodě, kde můžete vidět interiéry chalup, domácí zpracování mléčných výrobků atd,. Dominantou Kouřimského nám. je kostel Sv. Štěpána. Zvonice- renesanční stavba je zajímavá zavěšením zvonů“ srdcem vzhůru“. Městské opevnění v Kouřimi bylo v r. 1995 vyhlášeno Národní kulturní památkou.

Kutná hora Chrám Sv. Barbory
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jedná se o pětilodní katedrálu, původně zamýšlenou jako bazilikální trojlodí, k němuž byli hned na začátku stavby přistavěny dvě vnější lodě.
Konstrukčně se jedná o pilířový skelet. Stavbu kostela započaly v r. 1388 – 1558, která probíhala v několika etapách, a do značné míry souvisela s prosperitou stříbrných Kutnohorských dolů.

Památník Josefa Lady
Ve vesničce Hrusice se nachází památník známého českého malíře Josefa Lady- nar. 1887- 1957. Expozice Vás zavede do kouzelného světa obrázků. Vedle díla tohoto oblíbeného českého tvůrce zde naleznete i díla jeho dcery Aleny- nar. 1925-1992. Památník je vybudován v bývalé letní vile rodiny Ladovy( č. p. 115), obklopeného velkou zahradou.

Hvězdárna OndřejovOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hvězdárna Ondřejov se pyšní na vrcholku kopce Žalov nad obcí Ondřejov více než 100 let. Areál je upraven jako park, se vzácnými stromy a řadou moderních plastik. Do něho jsou zasazeny secesní budovy a kopule původní hvězdárny, které navrhoval arch. Josef Fanda. Dnes je ve hvězdárně observatoř a je tam umístěn jeden z největších dalekohledů v Evropě.

Vyžlovská rozhledna Skalka
P1090506
Je 450 m n. m. Když nám počasí dovolí, můžeme spatřit Milešovku, Bukovou horu, Ještěd, nebo i Praděd. Také za pohled stojí vidět Krušné hory, České středohoří, Jizerské hory nebo i Krkonoše.